Medeni hukukun kapsamı içerisinde yer alan Aile Hukuku, aileye ait konularla ilgilenen bir hukuk dalıdır. Nişanlanma, Evlilik, Boşanma, Boşanmanı koşul ve sonuçları, Mal Rejimleri, Aile Konutu, Soybağı, Velayet, Nafaka, Kayyımlık, Evlat Edinme Aile Hukuku'nun başlıca konularıdır. Kadın hakları ile çocuk hakları da aile hukukunun ilgi alanları içerisindedir.

Aile Hukuku'nun genel amacı, toplumun temeli olan aileleri en uygun ve en doğru bir biçimde şekillendirmektir. Ayrıca, her türlü boşanma ve benzeri durum karşısında Aile Hukuku sayesinde eğer ortada bir çocuk var ise, zarar görmesi engellenir.

Aile Hukuku Alanında Neler Yapıyoruz

Ankara Boşanma Avukatı olarak Anlaşmalı boşanma davaları, Çekişmeli boşanma davaları, Evlilik sözleşmesi ve mal rejimi sözleşmeleri, Anlaşmalı boşanma protokolü, Nafaka talepleri, Tazminat talepleri, Evliliğin iptali ve evlilik iptali davaları, Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde tedbir kararları, Yabancı mahkemelerin verdiği boşanma kararlarının tanınması ve tenfizi, İddet süresinin kaldırılması, Velayetin değiştirilmesi, Babalık davası, Mal rejimi davaları gibi konularda vekillik hizmeti ve hukuki danışmanlık sağlamaktayız.

aile hukuku

aile hukuku